SZUKAJ POPRZEZ
NAJCZĘŚCIEJ WYSZUKIWANE
Chorwacja » Kvarner » Kolarstwo

Chorwacja - Kolarstwo


W Chorwacji znajdują się piękne drogi, ale w większości wypadkach są one bez oznaczenia, ponieważ nie ma na nich żadnego ruchu. Zawiodą nas ale tam, gdzie nam potrzeba i pozwolą nam kochać się przepięknym krajobrazem. Na licznych ścieżkach można się orzeźwić, coś przekąsić, wypocząć czy dowiedzieć się czegoś o okolicy.

Najgęściej przecięta trasami rowerowymi jest Istria. Znajduje się tutaj około 60 tras rowerowych o długości ponad 2 600 km. Niektóre z dróg łączą się z trasami rowerowymi z zagranicy. Zarząd turystyki w Istrii chce jeszcze powiększyć ilość tras rowerowych. Trasy wiodą z wszystkich miejscowości wypoczynkowych Istrii

Na obszarze Kvarneru i Wysp Kvarnerskich jest także możliwość przeżyć na rowerze mnóstwo przygód. Na wyspach wiodą trasy naprawdę najpiękniejszymi zakątkami, lecz niekiedy są dosyć trudne, ponieważ musimy zdołać przewyszszenie. Chętni oczywiście mogą skorzystać z tras lżejszych.

W Dalmacji używana jest zwykła sieć dróg, które budowane są na wapiennych podstawach, rozpoczyna się ale również budowa i sieć tras rowerowych. Trasy rowerowe znajdują się na Hvarze, na Braczu, na Soltie i na Visu, na wybrzeżu w okolicacz Makarskiej i Omiszu i v przyległym śródlądziu w okolicach Sinje i Trilje. Głąb lądu na wyspach jest większością górzysty , podczas jazdy wgórę od strony morza często musimy przekonać nawet parę set metrów różnicy wysokości. Trasy rowerowe w okolicach Makarskiej obejmują jak łatwe trasy wzdłuż wybrzeża pomiędzy poszczególnymi miejscowościami wypoczynkowymi Makarskiej rywiery tak i bardzo wymagające trasy do masywu górskiego Biokovo.

Polecamy zabrać z sobą wystarczającą ilość picia, ale także całkowite wyposażenie niezbędne do naprawy roweru, ponieważ trasy wiodą często bardzo oddalonymi miejscami a sklepy czy serwisy rowerowe znajdują się tylko w miastach. Cena za wypożyczenie roweru na 1 godzinę wynosi około 20 kun, na 1 dzień około 80 kun. Wypożyczenie jakościowego roweru górskiego na połowędnia wynosi około 15 EUR, na 1 tydzień 80 EUR.
Powrót Home Kvarner
Chorwacja - Katalogi zakwaterowania: